31.12.2009

2009 UN SONLARI

Resim 207

Son 1 haftadır inanılmaz yoğunum.Sürekli hamur yoğurmak,kesmek,pişirmek,süslemekle geçti günlerim.İşden arta kalan vaktime -ki bu geceden sabaha kadar demek- Kale Şirketler Grubunun yılbaşı kutlaması için 330 kişiye dağıtılmak üzere 990 adet kurabiye gönderdim.Bu sırada Figen,annem,Yasemin hatta komşularımın inanılmaz yardımlarıyla bu işin altından kalkabildim ....

Resim 202


Resim 205

Bu arada çoğunlukla yeşil-kırmızı ağırlıkda çalışdım.

Resim 209

Poşetlenmiş bu kurabiyeler Ankara'ya vardı bile.

Resim 228

Ben ne kadar yoğunsam çocuklarım da yaklaşan yeni yılla beraber en az benim kadar yoğundular.Okulda organizasyonlara katıldılar.Üstteki kurabiyeler Boray'ın sınıfına yaptığım kurabiyeler.Sürekli gece çalıştığımız için fotoğraflarım eksik üstelik nette değil.

Resim 223

Resim 211

Christmas kırmızısı ve yeşil konseptli 10'ar lı ve 5 erli paketler organze keselerde İstanbul ,Çanakkale ve çalıştığım şirket içerisinde sahiplerine Mutlu Yıllar demek için çokdan ulaştı.

2009 un şu son saatlerinde teslim ettiğim 3 pastadan sonra derin bir nefes alabilmek ne güzel.

Herkese iyi seneler...

21.12.2009

18.12.2009

2010 YENİ YIL KURABİYELERİ

IMG_9065

Bu yeni yıl için ilk konsept çalışmam için christmas yeşili ve kırmızı ağırlıkda çalışdım.Ve bu çalışmamı İstanbul'a gönderdim.Şu an üzerinde çalıştığım farklı renk kombinasyonları sırada.

IMG_9069

IMG_9066

IMG_9068

IMG_9071


IMG_9070

IMG_9072

Yılbaşı kurabiyeleri yurtiçine kargoyla gönderilebilir.

Daha ayrıntılı bilgi için

hulyaonem@gmail.com veya 0 536 970 76 34 den bana ulaşabilirsiniz.

15.12.2009

KEREM 1 YAŞINDA

Resim 198

Niyazi Bey'le görüştüğümüzde oğlunun 1 yaşı için astronot pastadan istediklerini,kutlamayı kendisi yurtdışına çıkmadan yetiştirip yetiştiremeyeceğimi sorduğunda işin duygusal boyutunu da düşünmedim değil.Bir baba çocuğunun 1.yaşında olmayı çok fazlasıyla hakediyordu bence.

Eşi Nilgün Hanım la fikir alışverişinde bulunup,onlara birçok 1 yaş kutlama pastası örneği gönderdim.İçinden seçtikleri daha önce de modellediğim gece bahçesi pastasıydı.Onlar her ne kadar pastanın aynısı olsun istedilerse de ben kendilerini rahatsız etmeyecek şekilde pastanın karakterlerine sadık kalarak ismi 3 boyutlu pastanın üzerine,kimi modellemeleri de pastanın yanlarına yerleştirip birebir aynı pastadan çalışmak istemedim.Nilgün Hanım 'ın pastayı görünce memnuniyetinini belirtmesi çok hoşdu.

Kerem'in yeni yaşını kutluyorum.Hep birlikde huzurlu kocaman bir ömür diliyorum kendilerine.

3.12.2009

AYDEDE ve PEMBE GECELİKLİ KIZ

AYDEDE

Çisem için yaptığım bu 3.doğumgünü pastası.3 yıldır pastasını kendisi tasarlıyor,annesi Çiğdem Hn.bana iletiyor, ben de hayata geçiriyorum.Tek tek detaylarıyla ilgileniyor,neyin nerede olmasını çok net biliyor.Bu Aydede konseptli çalışma da yine öyle oldu.

Lacivert bir pasta,üzerinde yüksekce ama beyaz bir Aydede,kendisi ve yıldızlar.Pasta aslında 3 kat.Aydedeyi yüksek çalışabilmek için 4.pasta katını aydede formunda kesip pastaya yerleştirdim.Bu tür çalışmalarda size tavsiyem son katı bu şekilde aydede vs.çalışıyorsanız araya meyva,çikolata parçalı dolgu kreması ile doldurmamanız.Ben aydedeyi 3.katın üzerine sadece frambuaz jölesi sürerek yapıştırdım.Bu da çalışırken kaymayı önledi.

Resim 175

Pastamız 10 kişilik vanilyalı sünger kek,vanilyalı krema,muz,bitter damla dropdan oluştu.Ayrıca her kata dolgu kreması koymadan frambuaz jölesi sürdüm.Şeker hamuru çilek aromalı ev yapımı.

Çisem'e keyifle geçireği kocaman bir 12 yaş diliyorum...Herşey gönlünce olsun.

çisem ve pastası

MERAKLISINA;Çisem'in 10 yaş penguenli bale pabuçlu pastası için buraya,11 yaş pastası için şuraya bakabilirsiniz.