23.05.2009

SÜT + ÇİLEK + SOĞUK = ÇİLEKLİ BUZ

buz 005

Anne akşamdan düşünmüştür.Değişiklik yapıp sabah oğlanlara çilekli süt hazırlasındır:)Kakaolu sütü çook seviyorlardır evet ama çilek de çoook seviyorlardır.E bu ne demek oluyordur? Sütsever annenin sütsever çocukları çilekli süt de severdir.

Sabah olur.Çilekler ayıklanır,yıkanır,süzdürülür.2 su bardağı soğuk süte 2 tatlı kaşığı pudra şekeri ilavesiyle blendarda karıştırılır.O caaanım pembe süt pek iştah açıcıdır bardaklarda.Oğlanlar bir yudumu ikiletmezler.Nasıl yani?Aynen öyle.Süt sevilir,çileğe bitilir ama çilek parçacıklı süt sevilmez.Zira anne,anneliğin prospektüsünü bulamadığı için -ki henüz basılmamış bir neşriyattır - şaşırmışdır.Yanılmışdır,yine yanılmıştır.İki olumlu etken bir araya gelince olumsuzlaşabiliri tecrübeyle çocuklarından öğrenmişdir.Anne yılmaz.Anne düşünür,taşınır.Kışın işe yaramayan dondurma aparatı aklına gelir,üst raflardan alınır çilekli sütler içine boca edilir.Deepfreeze de süt, buz hatta çilekli buz olur.Bayılınır.Pek bir sevilinir.Anne süpersin denilir.Hımm hımmm,mmm mmmm larla sütün ve çileğin sıvı hali yerine katı hali bizim evde afiyetle yenir.

buz 011

Hatta bir ara buza öpücük bile verilir.

9 yorum:

derya dedi ki...

Aynurcum ellerine sağlık mutlaka benim küçük oğlan için denemem lazım sevgiler...

müjde dedi ki...

Çok yaratıcısın gerçekten.Ellerine sağlık.Sevgiler...

zehra dedi ki...

vallahı alemsın
anne olmak demek bu demekkı
her turlu seklını dusunup faydalı bırseyı cocuguna severek yedırme cabası :)))

nurşen dedi ki...

Çileğe bayılırım,hele ki birde dalından taze taze yemeği....Bir arkadaşım sayesinde bunu her sene yaşarımm çok şükür,kendi ellerimle toplama imkanıyla süper oluyor koklaya koklaya.....Ama buz gibi çilekli bir buzada asla hayır diyemem.Hemmen yapıyorum efendim..... SEVGİLER

*Mutfaktaki Deli* dedi ki...

süper bişey buu:)

pelin'ce dedi ki...

Hülya ohh afiyet olsun yakışıklıya... Ben içine pötibör bisküvisi ekliyorum öylede güzel oluyor...
Ellerine sağlık...

Mutlu pazarlar.

birdilimdus dedi ki...

Süpper fikirmişşşş eee anne olmak böyle bir şey demek kii!!!

Sevgiler,
Evren

sekerpasta dedi ki...

azim ve yaratıcılık :)

burçak

ozgur dedi ki...

İyi fikir gerçekten deeee,dondurma aparatımız yok nerden aldın?Sevgiler