18.03.2010

İBRAHİM'İN 3 YAŞ PARTİSİ

CIMG2793

Zeynep Hanım , İbrahim'in 3 yaş partisi için sualtı,uzay ve Tren Thomas'la arkadaşları,Elmo konseptlerini önerdi başdan.Sonrasında 2 pastaya ama kurabiyelerle birlikde 3 konseptte karar kılındı.80 kişilik uzay pastası İbrahim'in evinde arkadaşları ve aileleriyle kalabalık bir kutlama için yapıldı.

Pastamız çikolatalı pandispanya,ganaj,fıstık krokan. Sadece 3.katı fıstık krokan yerine alternatif olması açısından vişne kullandık.İbrahim pastasının mumunu üfleyince ilk iş olarak havalanmaya çalışan roketi söküp aldı:)

CIMG2733

Parti sonrasında çocuklara hazırlanan hediyelerin yanına bu kurabiyeler de eklendi.50 adet hazırladığımız kurabiyelerin ana konsepti her ne kadar uzay olsa da Zeynep Hanım'ın isteği üzerine Tren Thomas,balık modellemelerini de dahil ettik.

CIMG2684

Aslında hafta içerisinde İbrahim'in doğum günü partisi dedesi ve anneannesinin evinde başlamış oldu.Bu pastamız perşembe günü İstanbul'daydı.İçeriği 30 kişilik çikolatalı pasta,vanilyalı krema ve fıstık krokan.Nemo ve arkadaşı,balıklar,deniz kaplumbağaları,penguen,fok ve deniz kızının da dahil olduğu kalabalık sualtı pastasında batık bir korsan gemisi ve korsanı da pastanın arka tarafında.Böyle yoğun çalışmalarda fotoğraf çekmeye vakit bile kalamıyor bazen.Durum bizde de aynen böyleydi.

CIMG2639

Tren Thomas ve arkadaşlarının olduğu 30 adet kurabiye ertesi gün İbrahim'in okulundaki arkadaşlarına dağıtılmak üzere yapıldı.

CIMG2667

Paketlendi.Paketlendi deyince aklıma geldi.Uzay temalı kurabiyeleri krem rengi kovası ve krem rengi tülleriyle nedense fotoğraflamamışız.

İbrahim'e mutlu huzurlu kocaman bir ömür diliyorum.

İbrahim'in 1 yaş pastası için buraya ve burayaİbrahim'in 2 yaş pastası için şuraya ve de şuraya bakabilirsiniz.

12 yorum:

Ecehan dedi ki...

MUHTEŞEMSİN, BAKMAYA KIYAMAYACAĞIM ŞEYLER BUNLAR. ELLERİNE SAĞLIK...

kereminkurabiyeleri dedi ki...

Astronot kurabiyelere bayıldım

MÜNSTER dedi ki...

Cok sahane olmus... Ellerine saglik canim.... Sevgilerimle,

SelServis dedi ki...

Harika olmuş hepsi yine harikalar yaratmışsın Hülyacığım. Ellerine sağlık.

HERTELDEN dedi ki...

Hülya çok güzel olmuş hepsi ya...elleine sağlık ...pasta muhteşem olmuş...

Nurşen dedi ki...

Pastalar,kurabiyeler müthiş güzel olmuş,yine harikalar yaratmışsın...Başına gelen talihsiz kazadan dolayı tüm kalbimle 'MAAŞŞŞAALLAH' demeden de geçemeyeceğim...Emeği geçenlerde dahil olmak üzere ellerinize sağlık.Bu arada sualtı görünümlü pastaya bayıldım.Hayal gücünüze de hayran kalmamak mümkün değil yani:)SEVGİLER.

özlem dedi ki...

yine harikalar yaratmışsınız Hülya hanım.Ben en çok o büyük pastayı nasıl taşıyıp teslim ettiğinizi merak ediyorum.Eminim ki yapımı kadar işin bu bölümü de zahmetli olmuştur :)

Hülya dedi ki...

ECEHAN;teşekkür ederim.

KEREMİN KURABİYELERİ;ben de:)

MÜNSTER;beğenmenize sevindim.Teşekkürler.

SELSERVİS;sağol canım .Ben de senin için aynı şeyleri düşünüyorum.

HERTELDEN;e görüştüğümüzde kritiğini yaparız artık di mi?

NURŞEN;sağol canım.Tek başıma bu halimle halledemezdim.İyi ki insanın böyle dostları var.Şu da bir gerçek,sadece hayal gücü değil araştırmaya da dayanıyor her pasta tasarımı.Farklı ne yapılabilir.O konsepte uygun ne gibi çalışmalar var çok araştırıyorum .Kendi yorumunda katılınca ortaya bu tür çalışmalar çıkıyor.Sevgiler...

ÖZLEM;4 kat pastayı tek tek platform üzerine yerleştirip o şekilde İstanbul a getirdik.Parti 11 de başladı.Pasta 13 00 de kesilecekti.Biz 15 dakika öncesi katlandırdık.Çok ağır oluyor bu tür pastalar.Bu pasta da 10 kg.a yakın şeker hamuru kullandık.Daha pandispanya ve dolgu ağırlığını hesaba katmıyorum:)

Zerrin Pasta Evi dedi ki...

Hepimizin ellerine sağlık şekerim :))

yorulduk ama değdi :)

Öpüyorum.

Hülya dedi ki...

ZERRİN;değdi di mi şekerim:)Yorulmadan hiçbir iş ortaya çıkmıyor.

Öpüyorum

MAVİANNE dedi ki...

hülyacığım senin bu sanat eserlerine bayılıyorum,
bu erkek çocuklar büyüyünce adam olacaklar ve bize yaptıklarını anında unutacağız eminim :)))

Allah uzun ömür versin hepsine

öptüm şekerciğim

aynur dedi ki...

süpeeer


bayan kırıntı seni artık böyle kocaman kocaman pasta olarak görmek beni nasıl mutlu ediyor bilemezsiin.... bu arada ömerin çanakkale civarına iş gezileri başlayacak birkaç ay içinde bu yıl kesiin artıık ayçiçeği zamanından önce sendeyiz
kitabı ellerimle vereceğim:)sonundaaa