11.12.2006

TA TA TA TAAAAAMMMMM....

Hediyeler açılıyor...
Cedrıc bir gün ve yine ansızın:
-Anne Eda'ya hediye alsak yaa.. deyiverdi.
-Ne alalım?
-Kızlaaaarr(Biraz düşünerek)papatya sever anne.
-Çiçek mi alalım?
-Papatyaa.Papatyaa. (Papatya çiçek değil ya ondan;)
Bıu konuşmanın üzerinden bir gün geçti geçmedi.İşten çıkmışız Dilek'le;Nazan'a alınacak hediyenin seçimi bize bırakılmış biz de''Bu mudur?Yok bu olmaz?Yoksa olur mu?''diye diye gezinirken dükkanların birinde Chen(Eda),annesi ve babasıyla karşılaştık.
-''Aaaa'' dedim merhaba faslından sonra.''Biz size hediye almak istiyoruz ama siz ce de uygun olur mu?
-Ne hediyesi.dedi Chen'in annesi
-Cedrıc tutturdu da hediye alalım diye.Küçük birşey öööle.Ben birşeylere vesile ederim hem daha uygun olur böyle.Ne dersiniz?(Erkek tarafıyım ya acaip alttan döşeniyorum.)
-Tabii tabii olabilir dedi Chen'in annesi.Ben hemen:
-Doğum gününüz ne zaman bari ona denk getireyim deyince cevap aynen şu:
-Yarınnn...
-!!!!!!!!!!!!!
Hemen Chen'e uygun olabileceğini düşündüğüm bunu;

aldım oğluşumun adına...O kalpli pakette bu şirin saç bandı vardı efendim.Ben onu güzelce paketleyince Cedrıc'e dedim ki:-Hediyeyi sen ver.Doğum günün de kutlu olsun demeyi unutma e mi?Cedrıc'te durum mu?-Ama anne içime çok fena heyecan geldiiii!!!(Ben ne edeyim,nerelere gideyimmm;))))

Sonra büyük oğlum sınıfından Elif'in doğum gününe davetliydi.Çocuklar arasında evde küçük bir parti olacakmış.Hemen Elif'in annesini arayarak detayları öğrendim.Çünkü benim yakışıklı çocuğum,ilk gözağrım,büyümüşte tek başına partilere gidecekmiş;)))Onun içinse şunuuygun gördük efendim..Tabii ki kurdelelerle falan paketi 2.sınıf çocuğunun sevebileceği duruma getirdim oğlumu da zora sokmamaya gayret ederek.Vee itiraf ederim ki:Bu türlü hediye seçiminden,paketlenmesinden inanılmaz keyif aldım ama pek de heyecanlandım canım.Ne zor şeymiş erkek annesi olmak.Pek bir hassas denge var.Öğrendim;))Öğrenmeye de devam edeceğim gibi görünüyor...

7 yorum:

yelda aksu dedi ki...

harikasiniz, hem kiz hem erkek annesiyim, 'istersen dengeli dusunme' benim halim... Henuz bizde boyle sorunlar baslamadi ama beni de heyecanlandirdin simdiden:))

Pınarın Klubesi dedi ki...

İnanmıyorum:)
bizim zamanımızda hiç böyle şeyler yoktu:)
Annemin ya da babamın böyle hediye düşünüp paketlediğini hayal bile edemiyorum. :))
zaman çok değişti, şimdi kız aradaşlara bile hediye alınırken yardım ediliyor:)
yine güldüm ofiste durup dururken akşam akşam:)
sağolasın

Hülya dedi ki...

Sevgili YELDA'CIĞIM;öyle zor ki işimiz.Onları kontrol etmek,o derken aslında bu demeye mi çalışıyorlar diye kafa patlatmak.Ürkütmeden,duygularından hiç utanmamayı öğretebilmek.Şimdilik derdim bu.İşimiz hakikaten zor.
Sevgili PINAR'CIĞIM;aslında evveliyatımız çoook uzun da olmasa zaman ne çok şeyi değiştiriyor di mi?Biz hediye almak istesek arkadaşımıza olumsuz bir cevapla karşılaşma ihtimali çok fazlaydı kaldı ki tek başıma doğumgününe gitmek falan hayal.Bu sefer ne oluyordu içten içe kızıyorduk büyüklere.Çocuklarım büyüyüp ardlarına baktıklarında bana hiç kızmasınlar istiyorum...Sen de sağolasın...

Adsız dedi ki...

çok harikasın hülya ablacım cok güzel bi annesin hediyeleride cok güzel almışsın hele o bardagın cok güzel bardagın aynısını bende isterim:-)(saka saka)hadi görüşmek üzere öptm bakalım dogrumu yaptım gelicekmi yorumum öylesine yazdım k.i.b by by

Hülya dedi ki...

Sen yazarsın da gelmez mi küçük kızım:)İstediğin bardak olsun...Alırız.Nasıl olsa Cedrıc alıştı hediye vermeye.Senin gibi hoş bir bayana seve seve verir hediyeyi...
Gördün mü bak adını yazmasanda seni tanıyıverdim;)))

ayseyaman dedi ki...

hem oğluşuna hem de saç bandını bayıldım, bir tane de ben istiyorum. AHPS ile gönderir misin?.. :))(acele hayali posta servisiiiii-Lama duymasin o da ister)
Ne tatlı bir kaynana olacak senden kimbilir. Şimdiki annelerin kızları şanslılar canım!
Tüm bloglar alemini analarının çocuklarına maşallah , hepsini okuyorum hepsi zehir gibi :)

Hülya dedi ki...

AYŞE'ciğim;bahar geldi.Bizim evin etrafı sırf papatya.Sana papatyalardan taç örsem;)AHPS'le Lama duymadan da evine göndersem;)Eğer oldu da duydu.Ona da bir tane yapıp göndersem.Ne dersin;)